enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

İğne Oyası Dut Modeli Yapımı Resimli Anlatım

İğne Oyası Dut Modeli Yapımı Resimli Anlatım
12.06.2016
0
A+
A-

İğne oyası aşk merdiveni olarak da bilinen iğne oyası dut modeli yapımı resimli ve sözlü olarak sizlere anlatmak istiyorum. İğne oyasını yeni öğrenen hanımlarımıza yardımcı olmak için elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Ben bu modeli başlarken yaklaşık 7 tane zürafa yaptım ve son zürafayı biraz geniş tutarak üzerine döndüm. Ara çiçeği olarak da bülbül tükürüğü denilen modeli kullandım.iğne oyası dut modeli yapımı (1)

İçine orta büyüklükte bir kirpik yapıp kirpiğin üzerine döndüm buraya küçük bir kirpik yaptım, tekrar geniş yapmış olduğumuz zürafanın İçine indim ve  tekrar bir kirpik yaparak kirpiğin üzerine tekrar çıktım . Böylece üç adet kirpikli sinek kanadı yaptım.Yapmış olduğum kirpiğin dibine indim ve yanından  3-4 zürafa yaparak bülbül tükürüğü yapmaya devam ettim. Üzerine üç tane küçük kirpik koyarak ara çiçeklerini oluşturdum.

iğne oyası dut modeli yapımı (2) iğne oyası dut modeli yapımı (3) iğne oyası dut modeli yapımı (4)

İstediğim renkteki ipi kullanarak küçük kirpiğin üzerine düğüm atarak oyayı başladım ve içine bir küçük kirpik  yaptım kirpiğin hemen dibine indim ve zürafa yaptım. Zürafanın içine tekrar döndüm.Buraya küçük bir kirpik daha yaptım ve hemen yanına bir zürafa daha yapıp üzerine döndüm bir kirpik daha yaptım. İçine bir zürafa daha yaparak bu şekilde devam ettim 6 yada 7 tane kirpik olana kadar devam ediliyor. Büyüklüğünü ayarlamak tamamen kendi zevkinize bağlı uç noktaya geldiğinde iki tane kirpik yapıp tekrar yapmış olduğum zürafaların içine kirpik yaparak indim aşağıya doğru kirpik yararak indim.İkinci ve üçüncü kanat için de aynı şekilde işlemi tekrarladım. Mutlu son 🙂

iğne oyası dut modeli yapımı (5) iğne oyası dut modeli yapımı (6) iğne oyası dut modeli yapımı (7) iğne oyası dut modeli yapımı (8) iğne oyası dut modeli yapımı (9) iğne oyası dut modeli yapımı (10) iğne oyası dut modeli yapımı (11) iğne oyası aşk merdiveni modeli yapımı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beni takip ederek en yeni anlatımlı iğne oyası modellerinden haberdar olabilirsiniz. En yeni konularda görüşmek dileğiyle hoşçakalın hanımlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.